Ekonomik Araç Takip Çözümü

Teknolojinin gelişmesiyle , AliExpress ‘in nimetlerinden her geçen gün daha fazla yararlanıyor.

Hiç araç takip çözümlerini araştırdınız mı ? Aylık , yıllık planlarla bireysel müşterileri hedefleyen çözümlere rastlamak biraz zor. genellikle kurumsal filo çözümler mevcut.

Burada devreye AliExpress ve sevgili Çinli üreticiler giriyor. Çok fazla çeşit GPS Tracker modüllere ulaşmanız mümkün. Fiyat olarak da 10 $ ile 20 $ arasında ekonomik çözümler mevcut.

Bu ürünlerde genellikle cihaza takılı olan GSM hattına SMS atıldığında anlık konum bilgisini SMS olarak geri atmaktadır.

Sürekli koordinat bilgisi sorgulamayacağınız için herhangi bir operatörden Faturasız hat alıp kullanabilirsiniz.

Bahsedeceğim ürüne 17.20 $ seviyesinde satın almanız mümkün.  Bu ürünü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sadece SMS ile çalışmaması,  aynı zamanda iOS , Android ve Web Browser ‘lar üzerinde çalışan cihazın ID si ile giriş yaparak harita üzerinden aracınızı takip etmenize olanak sağlaması.

   

Ayrıca en büyük problem olan IMEI kaydı içinde çözüm üretmişler. Cihaza SIM kart takıldıktan sonra IMEI tag’iyle SMS gönderilerek cihaza kayıtlı IMEI numarasını değiştirebiliyorsunuz. ( Herkesin evinde eskiden kalma atıl durumda bir cep telefonu vardır diye düşünüyorum. )

Ürün ufak boyutları ile araç içerisinde herhangi bir yere gizlenebilir.

  

Bağlantısı ise oldukça basit . 3 tane kablo çıkışı mevcut,

  • Kırımızı : Akü (+)
  • Siyah : Akü ( – )
  • Turuncu : Aksesuar ( Kontak çevrildikten sonra devreye giren herhangi bir sigortaya bağlanabilir. )

 

Ürünün linki : Sino Track – GPS Tracker