Suzuki S-Cross – Kış Lastiği Seçimi

Bu yazımda Suzuki S-Cross ‘a hangi kış lastiğini seçtim, neden tercih ettim , nelere dikkat ettim bunlardan bahsedeceğim.

Öncelikle bilindiği üzere +7 derecenin altında ki sıcaklıklarda kış lastiği kullanmak önemli. İlla etrafın kar, buz, yağmur olmasına gerek yok. Hamur bileşenleri, kanal sırt desenleri lastiklerin kullanım alanlarını belirler.

Ben lastik seçimi olarak Hankook Winter i’cept RS3 W462 215/55R17 98V XL M+S 3PMSF seçtim. Kış lastiği seçiminde bence önemli bir kriter nispeten yeni olan 3PMSF onayının olmasıdır. Hankook markasını tercih etme sebebim ise daha önce ki araçlarımda kullandığım Dynapro MT serisi lastikleriyle çok üstün performans sağlamasıydı. Türkiye’ de nedense bu markaya karşı bir ön yargı var ancak piyasada ki çoğu lastikten kullanım ömrü, yol tutuş, hamur , desen gibi özellikleriyle çok daha iyidir.

Peki nedir bu 3PMSF ?

Lastiğinizin üzerinde 3 zirveli dağ kar tanesinden oluşan bir logo olabilir. Bu, üç zirveli dağ kar tanesi veya 3PMSF etiketidir: kar veya kış lastikleri için en yeni standarttır. Bu şekilde işaretlenmiş lastikler için objektif bir test olduğundan bu lastikler minimum düzeyde kış performansı güvencesi sunar.

Gelelim fotoğraflara;

WordPress Image Gallery Plugin