ATV kullanmadık demeyiz

 atv

ATV ‘ye  binmeyi, denemeyi, tecrübe etmeyi belki senelerdir düşünüyordum. Sabah sevdicekle tatlı bir koşuşturmamız vardı nişan için. Neyse işler bitti , napsak ne etsek derken Polonezköy’de ATV fikri geldi aklımıza. Biraz uzaklaşalım dedik stresten. Aradım ikizi dedim “gelir misiniz ?” . Düştük yollara, hem karnımızı doyurur hem de biraz eğlenirdik.

2 ATV çıktık , ikizle-İrem , ben ve Sevdicek. onlar da kullandı tabi, değiştik. Hepimizin ilk deneyimi tabi ki.  Kullanması eğlenceli kesinlikle, ancak denildiği kadar dengesiz, bir iki kere meraktan kanala soktum tek taraflı git geller yaşadı desem yalan olmaz 🙂 Ama gerçekten eğlenceli, bir kaç saat sıkılmadan yorulmadan binilir diye düşünüyorum.

ATV

Sevdicek hızlı çıktı bu arada mesafeyi açıp açıp tam gaz yapıştırıyor, bütün çukurlara girerek zevkini çıkartıyordu.

Neyse, 1 saatlik turumuzun ardından başlangıç noktamıza döndük. Mekanda UTV’ler de vardı ama asıl can alıcı nokta 8×8 amfibik ATV vardı. Mekanın sahibiyle muhabbet ederken ( offroad falan ) . Ufak bir tur atalım demez mi ? Nasıl reddederim, doluştuk hemen, düştük parkuara.

8x8 amfibik ATV

Makinada 900 cc’lik motor bulunuyor. İnanılmaz keyifli. Manevra kabiliyeti ise oldukça gelişmiş. Paletli araç gibi olduğu yerde dönebiliyor. Direksiyon sistemi tamamen elektronik servolu (joystick’ten farksız ). Ufak bir tur attık, dik yamaçlarda bile etrafında dönerek manevra yapabiliyor, tabi ağırlık merkezinin aşağıda olması buna olanak veriyor.

Ufak bir videosuda var ama sevdicek uzun uzun çekememiş. Ben önde rahattım da onlar arkada özellikle rampa ve yamaçlarda baya sabit durmak için çaba sarfettiler 🙂

YouTube player

 

Günün diğer fotoğraflarını da paylaşayım dursunlar burada;

WordPress Image Gallery Plugin